Garīgā veselība ir svarīgs vispārējās veselības aspekts, kas bieži tiek ignorēts. Garīgās veselības traucējumi, piemēram, depresija un trauksme, visā pasaulē pieaug. Tiek lēsts, ka pašreizējā garīgās veselības traucējumu izplatība skar aptuveni 1 no 4 cilvēkiem, un pieaugumu veicina tādi faktori kā COVID-19 pandēmija un sociālā izolācija. Neskatoties uz pieaugošo vajadzību pēc garīgās veselības pakalpojumiem, daudzi cilvēki saskaras ar šķēršļiem, kas neļauj viņiem piekļūt šiem pakalpojumiem. Stigmatizācija, kas saistīta ar garīgo veselību, ierobežota garīgās veselības pakalpojumu pieejamība un finansiālie šķēršļi, kavē cilvēkus meklēt palīdzību.

Ieguldījumi garīgās veselības pakalpojumos ir ļoti svarīgi, lai novērstu garīgās veselības traucējumu pieaugošo izplatību. Agrīna iejaukšanās un ārstēšana var pozitīvi ietekmēt indivīdus un sabiedrību kopumā. Nepieciešamība pēc garīgās veselības pakalpojumiem ir ne tikai morāls pienākums, bet arī sabiedrības veselības prioritāte. Palielinot piekļuvi garīgās veselības pakalpojumiem un novēršot stigmatizāciju, kas saistīta ar garīgo veselību, mēs varam izveidot sabiedrību, kuras prioritāte ir visu indivīdu labklājība.

Noslēgumā jāsaka, ka pieaugošā garīgās veselības traucējumu izplatība norāda uz nepieciešamību veikt ieguldījumus garīgās veselības pakalpojumos. Garīgā veselība ir tikpat svarīga kā fiziskā veselība, un ir pienācis laiks sabiedrībai noteikt to par prioritāti. Novēršot šķēršļus garīgās veselības pakalpojumu pieejamībai un palielinot ieguldījumus šajā jomā, mēs varam izveidot sabiedrību, kas novērtē visu indivīdu garīgo labklājību un piešķir to par prioritāti.